Galeria uliczna – Piotr Kołodziejczyk

Czas pandemii nie sprzyja działaniom kulturalnym, nadal pozostajemy zamknięci, dlatego też postanowiliśmy wyjść do Państwa na zewnątrz. Zapraszamy do obejrzenia ulicznej wystawy fotograficznej, malarstwa Piotra Kołodziejczyka ze Szczebrzeszyna, rozmieszczonej na 7 słupach ogłoszeniowych w naszym mieście. Planując weekendowy spacer, zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez nas mapki z galerią uliczną.

Życzymy wszystkim udanej majówki oraz miłego wypoczynku.

PIOTR KOŁODZIEJCZYK – Szczebrzeszynianin, rocznik 1974. Malarstwem zajmuje się od 1990 r. Jest samoukiem, artystycznym indywidualistą, który od lat chadza własnymi, malarskimi drogami, często wiodącymi Go po malowniczych plenerach Roztocza, nierzadko przez Niego malowanych. Lubi światło i kolor – trochę się nimi bawi, trochę eksperymentuje. Jednak „zabawy te” i tematyczne eksperymenty wierne są zawsze Jego artystycznej idei. Pejzaż, martwa natura, kompozycje figuralne oraz portrety ludzi to od lat tematy Jego malarskich analiz i studiów.

Swoje obserwacje otaczającego Go świata przenosi na płótno, malując we własnej pracowni, będącej zarazem Jego galerią autorską. Bardzo łatwo ją odnaleźć zwiedzając zabytkowe centrum Szczebrzeszyna gdyż usytuowana jest pomiędzy trzema świątyniami: XVI wieczną synagogą, XVII wieczną cerkwią i XVII wiecznym klasztorem katolickim, a sama będąc „świątynią sztuki” malowniczo wpisuje się w ten wielokulturowy klimat.

Składamy podziękowanie firmie Pikul Media z Biłgoraja za wydruk zdjęć i wspieranie lokalnej kultury.