Koncert Sergiusza Orłowskiego i Agaty Półtorak „Spacer po Mieście K.” 3 września o godz. 19 00 w Barze Knieja.

Serdecznie zapraszamy na koncert Sergiusza Orłowskiego i Agaty Półtorak „Spacer po Mieście K.” w sobotę, 3 września o godzinie 19 00 w Barze Knieja.

Plakat_Koncert_Sergiusza_Orlowskiego_i_Agaty_Poltorak-1 by .

Sergiusz Orłowski – pieśniarz, bard, poeta, konferansjer, lektor. Pochodzi z Kłobucka, mieszka w Krakowie. Zdobywca nagród na festiwalach piosenki nieobojętnej, m.in.:wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, I miejsce na Bieszczadzkich Spotkaniach ze Sztuką „Rozsypaniec” 2010, III miejsce na V MFPT Kropka w Głuchołazach 2011, II miejsce na 44 Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie 2011 (w tym nagrodę wykonawczą i autorską im. Kuby Wenzla) udział w konkursie głównym Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2005 i 2011.

Kilka lat występował w Kabarecie Literackim „Błazen” w Częstochowie. Podczas recitali na skrzypcach towarzyszy mu Agata Półtorak z Piwnicy pod Baranami. Śpiewa pieśni do tekstów własnych, jak i uznanych poetów, m.in. Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a także Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego czy Wojtka Bellona. Współpracował z uznanymi kompozytorami – m.in.: Andrzejem Zaryckim, Zygmuntem Koniecznym, Pawłem Pierzchałą, Tomaszem Kmiecikiem czy Adrianem Konarskim. Związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami w Krakowie, jego piosenki śpiewają artyści Piwniczni, występował gościnnie podczas piwnicznych kabaretów i koncertów galowych. Można go usłyszeć w programie krakowskiego Teatru „Szczęście” „Szczęśliwe piosenki Marka Grechuty”. Wcielał się w postać Roberta Burnsa podczas corocznych Wieczerzy Burnsa organizowanych przez Klub „Bonnie Lasses”.

Sergiusz Orłowski https://www.facebook.com/Sergiusz-Or%C5%82owski-114499821964518/

Agata Półtorak – skrzypaczka, artystka Kabaretu Piwnica pod Baranami i Myślenickiej Orkiestry Kameralnej Concertino. Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej (dyrygentura chóralna) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (skrzypce). Nagrywała płyty m.in. z Grzegorzem Turnauem, Włodkiem Pawlikiem i Zbigniewem Preisnerem. Z kabaretem Piwnica pod Baranami koncertuje i nagrywa od 2005 r. z powodzeniem wykonując obok partii skrzypiec również partie wokalne, objawiając talenty aktorskie. Jako córka skrzypka Michała Półtoraka związana z Piwnicą pod Baranami od dziecka.

Agata Półtorak https://www.facebook.com/Piwnica.pod.Baranami